Zabiegi: Peelingi Medyczne

Kwas trójchlorooctowy (TCA SOFT 15% )

Peeling samoneutralizujący, stopniowa penetracja. Peeling średniogłęboki. Najlepiej stosować w okresie październik-marzec.

Zalecana ilość zabiegów: 4-6 w terapii łączonej.

Wskazania: II-III stopień starzenia skóry: umiarkowane fotostarzenie, powierzchowne i średnio głębokie zmarszczki, matowy koloryt, zmiany pigmentacyjne, powierzchowne blizny potrądzikowe i trądzik zaskórnikowy.

Działanie:

Kwas trójchlorooctowy (TCA) jest chemicznym składnikiem złuszczającym, który oddziałuje na białka skóry i wywołuje efekt keratokoagulacji. Proces ten poprawia fizjologiczne i mechaniczne właściwości skóry. Stymuluje aktywność fibroblastów odpowiedzialnych za syntezę kolagenu. Peeling TCA jest najsilniejszym kwasem organicznym stosowanym do zabiegów złuszczania naskórka. Polecany jest dla cery tłustej, łojotokowej, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi, a także dla skóry z widocznymi oznakami starzenia.

Przeciwskazania: Ciąża lub karmienia piersią, Nadwrażliwość bądź uczulenia na którykolwiek składnik peelingu, Leczenia izotretinoina w postaci doustnej lub innymi retinoidami (przed upływem 6 miesięcy od ostatniej sesji), choroby autoimmunologiczne, zaburzenia przewlekłe i/lub choroba dermatologiczna, radioterapia, Bliznowce lub blizny przerostowe w wywiadzie, opryszczka na twarzy, otwarte lub częściowo otwarte rany, czynna postać trądziku z otwartymi ranami i zakażeniem, Pacjenci z niestabilnym profilem psychologicznym, obszary w których występuje mikropigmentacja.

Okres rekonwalescencji: Zaczerwienie obszarze zabiegowym – 24-48 godzin (zazwyczaj ustępuje po kilku godzinach). Złuszczanie skóry od 2-3 doby po zabiegu (od 3 do 14 dni łącznie). Zazwyczaj po 5 dniu od zabiegu skóra już się nie łuszczy.
Zalecenia przed/pozabiegowe: W ciągu trzech tygodni przed peelingiem nie wolno wykonywać żadnych innych peelingów profesjonalnych (dermoabrazja, mikrodermabrazja, peelingu ultradziękowe). W ciągu pięciu dni przed zabiegiem pacjent nie może stosować substancje o właściwościach ścierających lub drażniących; nie zaleca się farbowania, wybielania, depilacji ani golenia obszaru zabiegu. Wprzypadku mężczyzn zalecany okres wynosi co najmniej 24h. Unikać z korzystania solarium lub długotrwałej ekspozycji na słońce, korzystanie z basenu – 48h; depilacja woskiem, prądem elektrycznym lub fotodepilacja prze 15 dni. Odczekać tydzień po inplantacji wypełniaczy lub wykonania tatuażu (aktualne dla wszystkich peelingów)

Z czym można łączyć: Z peelingami Mesoestetic, z mezoterapią mikroigłową, mezoterapią igłową, radiofrekwencją mikroigłową, jonoforezą, elektroporacją.

Zarezerwuj wizytę na booksy.com:

Jestem bardzo zadowolona z zabiegu! Wszystko przebiegło sprawnie!

Zadowolony Klient