Zabiegi: Peelingi Medyczne

Azelan (20% kwas azelainowy, 20% kwas salicylowy)

Właściwości przeciwgrzybicze i komedolityczne. Wszystkie stadia trądziku. Peeling średniogłęboki. Najlepiej stosować w okresie październik-marzec.

Zalecana ilość zabiegów: 4-6 

Wskazania: Wszystkie objawy trądziku pospolitego: zaskórnikowy i/lub trądzik zapalny, Łojotokowe zapalenie skóry, blizny potrądzikowe, terapia zmian pigmentacynych: naskórkowych lub PIH – (przebarwienia pozapalne) spowodowanych zmianami trądzikowymi, rogowacenie słoneczne, trądzik różowaty.

Działanie:  kwas azelainowy: właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze. Działanie przeciwzapalne, seboregulujące. Normalizuje proces keratynizacji mieszków włosowych. Kwas salicylowy: betahydroksykwas o intensywnym działaniu keratolitycznym i komedolitycznym. Właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, ściągające i przeciwstarzeniowe.

Atuty: Odpowiedni dla skóry wcześniej przygotowanej do zabiegu za pomocą peelingów powierzchownych. 

Przeciwskazania: Ciąża lub karmienia piersią, Nadwrażliwość bądź uczulenia na którykolwiek składnik peelingu, Leczenia izotretinoina w postaci doustnej lub innymi retinoidami (przed upływem 6 miesięcy od ostatniej sesji), choroby autoimmunologiczne, zaburzenia przewlekłe i/lub choroba dermatologiczna, radioterapia, Bliznowce lub blizny przerostowe w wywiadzie, opryszczka na twarzy, otwarte lub częściowo otwarte rany, czynna postać trądziku z otwartymi ranami i zakażeniem, Pacjenci z niestabilnym profilem psychologicznym, obszary w których występuje mikropigmentacja.

Okres rekonwalescencji: Zaczerwienie obszarze zabiegowym – 24-48 godzin (zazwyczaj ustępuje po kilku godzinach). Złuszczanie skóry od 2-3 doby po zabiegu (od 3 do 14 dni łącznie). Zazwyczaj po 5 dniu od zabiegu skóra już się nie łuszczy.
Zalecenia przed/pozabiegowe: W ciągu trzech tygodni przed peelingiem nie wolno wykonywać żadnych innych peelingów profesjonalnych (dermoabrazja, mikrodermabrazja, peelingu ultradziękowe). W ciągu pięciu dni przed zabiegiem pacjent nie może stosować substancje o właściwościach ścierających lub drażniących; nie zaleca się farbowania, wybielania, depilacji ani golenia obszaru zabiegu. Wprzypadku mężczyzn zalecany okres wynosi co najmniej 24h. Unikać z korzystania solarium lub długotrwałej ekspozycji na słońce, korzystanie z basenu – 48h; depilacja woskiem, prądem elektrycznym lub fotodepilacja prze 15 dni. Odczekać tydzień po inplantacji wypełniaczy lub wykonania tatuażu (aktualne dla wszystkich peelingów)

Z czym można łączyć: Z peelingami Mesoestetic, z mezoterapią mikroigłową, mezoterapią igłową, radiofrekwencją mikroigłową, jonoforezą, elektroporacją.

Zarezerwuj wizytę na booksy.com:

Po wizycie w Salonie Pure Esthetic wszystkie moje oczekiwania zostały spełnione, co do pielęgnacji, doradztwa z jakich zabiegów warto skorzystać-wraz z poczuciem, że głównym priorytetem jest zadowolenie klienta, a nie szybki zarobek.

-Patrycja Kanicka