Kosmetologia

Konsultacja kosmetologiczna
i analiza skóry

Jako lekarz medycyny uważam, że najlepsze i najtrwalsze rezultaty jesteśmy w stanie osiągnąć przy zastosowaniu holistycznego podejścia w każdej terapii, ponieważ przyczyną problemów skórnych często są inne dolegliwości. Stąd nacisk na w pełni indywidualne podejście do klienta w Pure Esthetic.

Na bazie obszernego wywiadu oraz analizy skóry jestem w stanie dobrać odpowiednie kroki do osiągnięcia wymarzonego efektu. Podczas konsultacji wprowadzimy zmiany w pielęgnacji domowej, przygotujemy plan zabiegów oraz przyjrzymy się wszystkim pozostałym czynnikom mających wpływ na stan skóry (dieta, problemy zdrowotne, zaburzenia hormonalne, stosowne leki).

Pełna konsultacja trwa 120 min.

Konsultacja kosmetologiczna w Pure Esthetic składa się z 4 etapów.

Etap 1: Wywiad odnośnie stanu zdrowia, chorób przewlekłych, zaburzeń hormonalnych, przyjmowanych leków itp.

Etap 2: Badanie stanu skóry przy użyciu specjalistycznego analizatora, jej cechy i niuanse, ze szczególnym naciskiem na pielęgnację domową.

Etap 3: Warsztaty z domowej pielęgnacji. Możliwość przetestowania kosmetyków. Instrukcje odnośnie korzystania.

Etap 4: Stworzenie protokołu i algorytmu pielęgnacji domowej lub korekta istniejącego. Przygotowanie programu zabiegowego przywracającego skórze zdrowie (jeżeli zabiegi są wymagane). Jeśli pojawi się taka potrzeba przekażę zalecenia odnośnie dodatkowych badań, suplementacji i diety.

Badanie Analizatorem Skóry

Podczas konsultacji wykonujemy badanie analizatorem skóry. Nie jest ono wymagane, ale pozwala otrzymać pełniejszy obraz aktualnego stanu skóry.

Badanie opiera się na 8 parametrach:

  • Struktura skóry elastyczność i gęstość skóry
  • Natłuszczenie – poziom sebum
  • Złuszczanie – poziom martwych komórek i czy skóra jest prawidłowo pielęgnowana
  • Pory – średnica i zanieczyszczenie
  • Zmarszczki – określi ich szerokość
  • Zmiany naczyniowe (mm2) – UV
  • Przebarwienia (w %) – UV (intensywność unaczynienia w stosunku do skóry zdrowej oraz ” rozszerzone” naczynka)
  • Nawilżenie – zawartość wody w warstwie naskórka.

Przygotowanie do badania:

  • Zmyć makijaż godzinę przed badaniem.
  • Skóra powinna sucha.
  • Jeśli wykonujemy badanie na makijażu, który był nałożony 8-9 h temu – badanie wykaże, czy obecna pielęgnacja jest właściwa.

Analizę powtarzamy po przeprowadzonej terapii w gabinecie, żeby porównać stan skóry lub raz na 6 miesięcy. Zarówno konsultacja, jak i analiza mogą być przeprowadzone w dniu zabiegu lub oddzielnie, ale przed pierwszym zabiegiem.

Zarezerwuj wizytę na booksy.com:

W Pani Tatsianie widzę osobę, z którą z pewnością nawiążę współpracę na dłużej 😊 ogrom wiedzy, cierpliwości, na konsultacji i omówieniu pielęgnacji czułam się w pełni zaopiekowana. Pani Tatsiana poświęciła mi tyle czasu ile było trzeba, bez pośpiechu. Ustaliłyśmy plan działania i już nie mogę się doczekać pierwszych efektów.
Ana Be