Zabiegi: Peelingi Medyczne

Anti-aging Jessnera (mesopeel® Modified Jessner)

Zawiera 14% kwas salicylowy + 14% kwas mlekowy + 8% kwas cytrynowy. Szerokie spektrum działania. Peeling powierzchowny. Zabieg całoroczny.

Zalecana ilość zabiegów: w terapii łączonej 4-6, w mono terapii – nieograniczona ilość powtórzeń, zgodnie ze schematem.

Wskazania: I i II stopień starzenia się skóry: łagodne do umiarkowanego fotostarzenie, zmarszczki mimiczne, utrata jędrności, rozszerzone pory, matowa, pozbawiona blasku skóra; zmiany pigmentacyjne: plamy posłoneczne, nierównomierny koloryt skóry; skóra trądzikowa, problematyczna – zmiany pochodzenia hormonalnego lub związane z okresem menopauzy.

Atuty: Klasyczny peeling Jessnera zawiera 14% rezorcynolu, który ma dość mocny drażniący efekt na skórze, w Mesopeel jest on zamieniony na 8% kwas cytrynowy. Dzięki czemu zabieg przebiega o wiele bardziej komfortowo bez zbędnego zaczerwienienia i podrażnienia.

Przeciwskazania: Ciąża lub karmienia piersią, Nadwrażliwość bądź uczulenia na którykolwiek składnik peelingu, Leczenia izotretinoina w postaci doustnej lub innymi retinoidami (przed upływem 6 miesięcy od ostatniej sesji), choroby autoimmunologiczne, zaburzenia przewlekłe i/lub choroba dermatologiczna, radioterapia, Bliznowce lub blizny przerostowe w wywiadzie, opryszczka na twarzy, otwarte lub częściowo otwarte rany, czynna postać trądziku z otwartymi ranami i zakażeniem, Pacjenci z niestabilnym profilem psychologicznym, obszary w których występuje mikropigmentacja.

Okres rekonwalescencji: Zaczerwienie obszarze zabiegowym – 24-48 godzin (zazwyczaj ustępuje po kilku godzinach). Złuszczanie skóry od 2-3 doby po zabiegu (od 3 do 14 dni łącznie). Zazwyczaj po 5 dniu od zabiegu skóra już się nie łuszczy.
Zalecenia przed/pozabiegowe: W ciągu trzech tygodni przed peelingiem nie wolno wykonywać żadnych innych peelingów profesjonalnych (dermoabrazja, mikrodermabrazja, peelingu ultradziękowe). W ciągu pięciu dni przed zabiegiem pacjent nie może stosować substancje o właściwościach ścierających lub drażniących; nie zaleca się farbowania, wybielania, depilacji ani golenia obszaru zabiegu. Wprzypadku mężczyzn zalecany okres wynosi co najmniej 24h. Unikać z korzystania solarium lub długotrwałej ekspozycji na słońce, korzystanie z basenu – 48h; depilacja woskiem, prądem elektrycznym lub fotodepilacja prze 15 dni. Odczekać tydzień po inplantacji wypełniaczy lub wykonania tatuażu (aktualne dla wszystkich peelingów)

Z czym można łączyć: Z peelingami Mesoestetic, z mezoterapią mikroigłową, mezoterapią igłową, radiofrekwencją mikroigłową, jonoforezą, elektroporacją.

Zarezerwuj wizytę na booksy.com:

Bardzo polecam miejsce Pure Esthetic, w którym jest klimat,wiedza,a przede wszystkim profesjonalizm😍😍😍 Aż chce się wracać!!!

Aleksandra Korzeniewska