Jak przygotować się do zabiegów dermokosmetycznych?

Różnorodność zabiegów w branży Beauty jest ogromna. Stąd pytanie – Jak się przygotować do zabiegów, aby nasza skóra mogła maksymalnie z nich skorzystać?

Ten poradnik będzie aktualny zarówno osobom, którzy dopiero planują udać się na na pierwszy zabieg, jak i dla „doświadczonych” którzy korzystali w przeszłości z zabiegów dermokosmetycznych.

1. Stan zdrowia.

Ważne jest, aby spisać lub pamiętać wszystkie potwierdzone diagnozy, zaburzenia tła hormonalnego, operacje (w tym dentystyczne). Robimy to dlatego, żeby lekarz/kosmetolog miał pełny obraz stanu naszego zdrowia. Od tego będzie zależało, które zabiegi dla nas dostępne, a które, całkiem przeciwskazane. 

Na przykład, przy chorobach autoimmunologicznych część zabiegów injekcyjnych jest przeciwskazana, a przy zaburzeniach pracy serca są przeciwskazane zabiegi z użyciem fali radiowej.

 2. Przyjmowane leki.

Robimy dokładnie to samo, co w p.1. Czyli spisujemy wszystkie, aktualnie przyjmowane leki. To jest bardzo ważne! 

Na przykład, jeśli zrobimy peeling chemiczny w trakcie terapii retinoidami (Roakkutan i inn.), ryzykujemy poparzeniami w obszarze zabiegowym, ze względu na specyficzne działanie retinoidów na skórze. Przyjmowanie antybiotyków lub leków rozrzedzających krew może być również przeciwskazaniem do niektórych zabiegów medycyny estetycznej.

3. Poprzednie zabiegi

W tym przypadku mamy tak naprawdę dwa warianty: 

a) Jeśli poprzedni zabieg (nie ma znaczenia który), robiliście w tym samym salonie (np. Pure Esthetic 💁‍♀️❤️), to można śmiało przechodzić do następnego punktu – nie musicie o nic się martwić, wszystko jest wpisane do Waszej karty klienta, lekarz/kosmetolog ma wszystkie potrzebne informacje. 

b) Inna sytuacja jest w przypadku, kiedy jesteście po raz pierwszy w salonie/klinice, ale już robiliście wcześniej inne zabiegi. W tym wypadku wszystkie należy poinformować o wszystkich zabiegach z ostatnich 6 miesięcy. W tym zabiegi medycyny estetycznej (wypełniaczy, nici, wszelkiego rodzaju injekcje, botox, usuwanie zębów), a także operacje plastyczne oraz peelingi chemiczne. Taka dokładność jest ważna, aby nie zepsuć efektów poprzedniego zabiegu (np. po wypełniaczach trzeba odczekać około miesiąca przed robieniem większości zabiegów dermokosmetycznych, aby filler nie degradował (czyli nie wchłonął się) szybciej niż powinien).

Ogólne zalecenia:

Dwa tygodnie przed zabiegami dermokosmetycznymi wstrzymać się od depilacji woskiem/pastą cukrową w obszarze zabiegowym.

To samo jest aktualne dla depilacji laserowej.

Dwa tygodnie wstrzymać się od elektro-zabiegów, oraz zabiegów naruszających ciągłość naskórka (jeśli nie ma innych zaleceń od Waszego lekarza/kosmetologa).

Dwa tygodnie przed zabiegiem wstrzymać się od opalania się, stosowania samoopalaczy (opalanie natryskowe nie jest przeciwskazane).

Tydzień przed zabiegiem wstrzymać się od przyjmowania leków przeciwbólowych oraz rozrzedzających (w miarę możliwości, konsultacja z Waszym lekarzem prowadzącym).

Pięć-siedem dni przed zabiegiem wstrzymać się od stosowania preparatów z kwasami, w tym z retinolem (nie zawsze aktualne dla zabiegów medycyny estetycznej).

Dwa dni przed zabiegiem wstrzymać się od sauny i basenu.

Dobę przed zabiegiem nie golić obszaru zabiegowego (np. zarost u mężczyzn).

Podsumowując, jeśli zależy nam na maksymalnych i długofalowych efektach po zabiegach kosmetologii i medycyny estetycznej, musimy przygotować dokładnie informacje o stanie zdrowia i poprzednio wykonanych zabiegach. Na dwa tygodnie przed dniem zabiegu powstrzymać się od wszelkiego rodzaju podrażniających aktywności, w miejscu gdzie zabieg będzie wykonywany.

Dowiedz się więcej o zabiegach dostępnych w Pure Esthetic we Wrocławiu, zobacz opinie i efekty przed i po -> Profil booksy Pure Esthetic

Chcesz wiedzieć jak dbać o swoją skórę🧖‍♀️, dobierać kosmetyki🧴 oraz stosować pielęgnację🤷🏻‍♀️? Umów się na konsultację w Pure Esthetic u Lek. med. Tatsiany Radashkevich -> Konsultacje