Czy zabiegi kosmetologiczne bolą? (Ranking👩🏻‍⚕️)

 

Nie skłamię, gdy powiem, że w 99% przypadków przed zabiegiem w gabinecie pada pytanie o tym, czy dany zabieg jest bolesny. Dlatego zazwyczaj jeszcze podczas pierwszej konsultacji, przy układaniu ewentualnego planu zabiegowego przygotowuję klientkę/pacjentkę do tego czego oczekiwać podczas i po zabiegach.

Ze względu na dużą różnorodność zabiegów, jedna konkretna odpowiedź na pytanie: “Boli czy nie??” 😉 po prostu nie istnieje, dlatego w tym poradniku, na przykładzie zabiegów w Pure Esthetic❤️ zrobiłam podział zabiegów na Bolesne, Odczuwalne i Praktycznie bezbolesne.

Zabiegi Bolesne

Pierwsze miejsce w tej kategorii zajmują… peelingi chemiczne. Uwielbiam efekty po peelingach, są tą osobiście moje ulubione zabiegi🧖🏼‍♀️ (więcej o peelingach można poczytać w tym artykule -> Fakty i Mity o Peelingach Chemicznych).

Początek zabiegów z użyciem peelingów przebiega dosyć komfortowo – czujemy lekkie mrowienie i poszczypywanie. Nieprzyjemne odczucia zaczynają się podczas zmywania i neutralizacji preparatu.

Dlaczego tak się dzieje?

Dyskomfort podczas zmywania peelingu jest związany z zachodząca na skórze reakcją chemiczną: kwas + woda. Podczas tego typu reakcji wytwarza się spora ilość ciepła (które czujemy na skórze jako pieczenie) oraz mikro-krysztaliki soli (odczuwamy to jak nieprzyjemne kłucie igiełek). Bez względu czy aplikujemy “lekki” kwas, czy “hard” odczucia będą +/- takie same.

W obronie peelingów powiem, że ta reakcja jest dość szybka i dyskomfort nie trwa dłużej niż 5-6 minut 😮‍💨. Natomiast efekty zdecydowanie warte są chwilowego dyskomfortu 👩🏻‍🔬❤️.

Zabiegi Odczuwalne

Na pierwszym miejscu postawiłabym w tej kategorii RF mikroigłową (Radiofrekwencja Mikroigłowa). Jest to wspaniały zabieg dający od razu widoczne efekty ale towarzyszy mu szczypanie i pieczenie. Dlatego przed zabiegiem zazwyczaj znieczulam skórę za pomocą kremu z lidokainą, aby zminimalizować dyskomfort pacjenta.

Dlaczego odczuwamy ból?

Podczas zabiegu RF Mikroigłowej m.in. głęboko i intensywnie stymulujemy komórki skóry do wytwarzania nowego kolagenu. Robimy to jednocześnie na 2 sposoby: tworzenie mikrokanalików (mechaniczne pobudzenie) oraz stymulacja fala radiową (elektro pobudzenie). Fala radiowa jest wytwarzana na końcówkach złotych igieł i przenika w głąb skóry, nawet do poziomu tkanki tłuszczowej, a tak głęboko żadna maść znieczulająca nie sięga, dlatego odczuwamy umiarkowany dyskomfort.

Zabiegi Biomodelingu 💉 są o wiele mniej odczuwalne, ze względu na specyficzne miejsca wkłuć. Nawet bez znieczulenia pacjentki bardzo komfortowo się czują podczas injekcji. Jedyne co możemy poczuć to wkłucie oraz lekkie rozpieranie.

Zabiegi Praktycznie bezbolesne

Ta grupa zabiegów jest maksymalnie komfortową i przyjemną, o ile nie mamy przeciwskazań (o nich też zawsze rozmawiamy podczas konsultacji!) – tutaj nie mamy czego się bać🙋🏻‍♀️!

Na pierwsze miejsce postawiłabym bardzo nieoczywisty zabieg, jest to Mezoterapia mikroigłowa.

Bez względu na to, że w nazwie jest coś o igłach 😉, a po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona i obrzęknięta (w przeciwieństwie do RF Mikroigłowej), zabieg jest wręcz relaksujący, części Klientek zdarzyło się zasnąć❤️. Cały sekret polega na tym, aby znieczulić skórę w odpowiedni sposób 👩🏻‍🔬.

Zabiegi oczyszczające i bankietowe też nie wywołują dyskomfortu. Przebiegają relaksująco i przyjemnie, a skóra odrazu po nich jest rozjaśniona i promienna.

Boli czy nie boli? 

Zabiegi z kosmetologii i medycyny estetycznej moga być zarówno bolesne jak i praktycznie nieodczuwalne. Ważna jest medyczna jakość używanych w salonie preparatów i poprawnie dobrany zabieg do konkretnego rodzaju i fototypu skóry. Dodatkowo w przypadku zabiegów odczuwalnych ważne jest dobranie odpowiedniego sposobu znieczulenia. Właśnie dlatego rekomenduję zaczynać swoją drogę do zdrowej i pięknej skóry od gruntownej konsultacji kosmetologicznej.

Dowiedz się więcej o zabiegach dostępnych w Pure Esthetic we Wrocławiu, zobacz opinie i efekty przed i po -> Profil booksy Pure Esthetic

Chcesz wiedzieć jak dbać o swoją skórę🧖‍♀️, dobierać kosmetyki🧴 oraz stosować pielęgnację🤷🏻‍♀️? Umów się na konsultację w Pure Esthetic u Lek. med. Tatsiany Radashkevich -> Konsultacje