Zabiegi na rozstępy Wrocław

Zabiegi na rozstępy Wrocław

Rozstępy są problemem coraz powszechniejszym, choć nadal uchodzą za kwestię dość wstydliwą. Najczęściej są pozostałością po okresie ciąży i dotyczą aż 90% kobiet, które urodziły dzieci. Bardzo często dotyczą też mężczyzn, zaczynających uprawiać kulturystykę lub zbyt intensywnie trenujących na siłowni. Na skutek przyrostu masy mięśniowej i wzrostu obwodu powstają uszkodzenia w strukturze skóry. Rozstępy to dolegliwość spotykająca ludzi w różnym wieku – zarówno osoby bardzo młode, jak i dojrzałe. Poznaj nasze zabiegi na rozstępy Wrocław.

CZYM SĄ ROZSTĘPY

Rozstępy są obecnie problemem na tyle częstym, że większość z nas nie miałaby problemu z zdefiniowaniem tego pojęcia. To wrzecionowate pasma ścieńczałej skóry, które przebiegają równoległe wzdłuż niej i sprawiają, że staje się ona pomarszczona. Rozstępy w początkowej fazie są wyniosłe i obrzękowe, potem ulegają stopniowemu zanikowi. Ich powstanie jest praktycznie bezobjawowe, choć może temu procesowi towarzyszyć uczucie swędzenia, pieczenia czy bólu.

Powstają one na poziomie skóry właściwej, a ich pojawienie się związane jest z upośledzeniem fibroblastów, komórek produkujących kolagen i elastynę. Są to białka odpowiedzialne za elastyczność i sprężystość skóry, nadając jej odpowiednie napięcie i wpływając na jej jędrność.

U KOGO POJAWIAJĄ SIĘ ROZSTĘPY

 • u kobiet w ciąży lub w okresie menopauzy
 • u osób otyłych
 • u nastolatków, przechodzących okres dojrzewania
 • u kulturystów
 • u osób o częstych wahaniach wagi
 • u osób będących wielokrotnie na dietach niskokalorycznych
 • u osób zażywających leki steroidowe
 • u osób z predyspozycjami genetycznymi

LOKALIZACJA ROZSTĘPÓW

Mogą się one pojawiać niemal w każdej okolicy ciała, nie licząc twarzy, rąk i stóp. Jednak najczęściej występują na biodrach, udach czy piersiach w przypadku kobiet oraz okolicy krzyżowo-lędźwiowej i obręczy barkowej w przypadku mężczyzn. Ich cechą charakterystyczną jest to, że występują obustronnie, tj. po obu stronach ciała.

JAK ZWALCZYĆ ROZSTĘPY

Lepiej niż zwalczać rozstępy jest zapobiegać ich powstawaniu. Jest to możliwe dzięki systematycznemu i starannemu dbaniu o siebie i swoją skórę. Dotyczy to zwłaszcza kobiet w ciąży, w okresie ją poprzedzającym i następującym po niej. Oto najważniejsze zasady, które należy przestrzegać, jeśli nie chcemy, aby naszej skórze pojawiły się rozstępy:

 • przestrzeganie odpowiedniej diety, bogatej w witaminy A, E, PP, B5 i mikroelementy, w tym cynk i krzem
 • dbanie o zachowanie stałej wagi, unikanie jej wahań
 • unikanie niskokalorycznych, „cudownych” diet
 • używanie kosmetyków pielęgnacyjnych – kremów (M&M), olejów, żeli na bazie roślinnej, elastyny, kolagenu, witamin, preparatów łożyskowych, acetazolamidów, alfahydroksykwasów.

Przestrzeganie tych zasad jest bardzo ważne, ponieważ leczenie rozstępów jest procesem trudnym i rozciągniętym w czasie. Terapia najczęściej wykorzystuje kilka metod leczenia. Rozpoczyna się od konsultacji u lekarza zajmującego się medycyną estetyczną, wykonującego zabiegi z zakresu laseroterapii i chirurgii plastycznej. Często pacjenci, zwłaszcza jeśli zgłaszają się do leczenia w drugiej fazie rozwoju rozstępów, muszą pogodzić się z tym, że ich całkowite usunięcie nie jest możliwe. Można natomiast znacząco je zredukować, dzięki odbudowie zniszczonej struktury skóry. Wyróżnia się wiele metod usuwania rozstępów. Te sprawdzone, stosowane przez ekspertów z naszych klinik przedstawiamy poniżej.

Zabiegi na rozstępy Wrocław – MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Wstrzykiwanie do uszkodzonych tkanek specjalnie opracowanych preparatów (Restylane Vital Light – Hydrobalans) i koktajli z różnych substancji w celu indukowania odpowiedzi fibroblastów w skórze właściwej z resyntezą kolagenu. W przypadku usuwania rozstępów stosuje się najczęściej organiczną krzemionkę, kwas hialuronowy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, kwas mlekowy oraz witaminy i składniki mineralne. Zabieg nie jest bolesny, ponieważ cienka igła wkłuwana jest w skórę wcześniej znieczuloną kremem. Pacjent odczuwa jedynie delikatne ukłucie.
Mezoterapia bezigłowa to nowoczesny, bezinwazyjny system odmładzania skóry, który wykorzystuje Transdermalny System Terapeutyczny Czynny (TTS) – polegający na wprowadzeniu określonej substancji leczniczej do organizmu przez warstwę naskórka i skóry właściwej z wykorzystaniem sonoterapii (ultradźwięków) w połączeniu z impulsem elektrycznym (elektroporacji). Zabieg pozwala na poprawę kondycji skóry, jej odmłodzenie, redukcję zmarszczek, cellulitu, rozstępów, wiotkości i przebarwień.

Przeciwwskazania:

– cukrzyca
– alergia na składniki kosmetyków
– epilepsia
– rozrusznik serca
– zakażenia wirusowe
– zakażenia bakteryjne
– zakażenia grzybiczne
– przeczosy, nadżerki
– infekcje ogólnoustrojowe
– ropne stany zapalne skóry
– zakrzepowe zapalenie żył
– ciąża i karmienie piersią
– nowotwór
– nadwrażliwość skóry
– metalowe elementy w ciele
– alergia na składniki kosmetyków