Zabiegi na zmarszczki – peeling chemiczny

Zabiegi na zmarszczki – peeling chemiczny

Zabiegi na zmarszczki – peeling chemiczny w salonie kosmetycznym we Wrocławiu. Z peelingami chemicznymi wiąże się wiele stereotypów: że wywołują podrażnienia, że skóra schodzi płatami, że nie można ich robić, gdy świeci słońce, bo natychmiast pojawią się przebarwienia. Tymczasem niektóre z nich świetnie nadają się do stosowania latem. Co więcej, potrafią naprawiać szkody, jakie słońce wyrządziło naszej skórze i działają ochronnie – jak filtr UV. Na czym to polega, ile kosztuje – i gdzie można wykonać ten innowacyjny zabieg?

Peeling chemiczny z kwasem ferulowym działa przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie i wzmacniająco. Podobnie jak zabiegi na bazie kwasu migdałowego, działa powierzchniowo, nie powodując głębokiego złuszczania. W przypadku silniejszych kwasów, odnawiająca się skóra jest podatna na zwiększoną produkcję melaniny, co często skutkuje powstaniem przebarwień. Peeling z kwasem ferulowym jest pod tym względem całkowicie bezpieczny. Co więcej, naprawia dotychczasowe uszkodzenia spowodowane promieniowaniem UV i zapobiega powstawaniu nowych, działając jak filtr przeciwsłoneczny.

Kwasy AHA i BHA występują w owocach, warzywach, trzcinie cukrowej i kwaśnym mleku. Niezależnie od stężenia, kwasy wpływają nie tylko na naskórek, ale także głębiej położoną warstwę skóry, czyli skórę właściwą. Usuwają martwe komórki z powierzchni skóry, wykazują działanie złuszczające (stopień złuszczenia zależy od rodzaju kwasu), wygładzające i rozjaśniające. Stymulują procesy odnowy skóry, nawilżają ją i ułatwiają wnikanie trudno wchłanialnych składników i preparatów (kwas hialuronowy, witaminy, aloe vera). Zwiększają produkcję glikozaminoglikanów (naturalne składniki występujące w skórze, odpowiedzialne za wiązanie wilgoci), włókien kolagenowych i elastynowych. Regularne stosowanie kwasów pomaga zmniejszyć suchość skóry, spłycić zmarszczki, wspomaga leczenie trądziku, znamion starczych, rogowacenia słonecznego, brodawek, przebarwień.

Przeciwskazania

– alergie skórne
– aktywna opryszczka
– alergia na składniki kosmetyków
– skłonność do powstawania bliznowców
– stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie twarzy (do 2 miesięcy)
– ciąża, karmienie persią
– liczne znamiona melanocytowe
– liczne teleangiektazje
– stan po krioterapii (do 6 miesięcy)
– choroby autoimunologiczne
– skóra podrażniona, uszkodzona
– ciężkie postacie trądzika
– doustna terapia pochodnymi wit. A

Beauty Queen – kosmetyczka Wrocław – zapraszamy do kontaktu!

Dokładamy wszelkich starań, aby pobyt w gabinecie kosmetycznym Beauty Queen był czasem przyjemności i relaksu, a każdy Klient wychodził od nas zadowolony z efektów naszej pracy. Zapraszamy do rezerwacji terminów w zakładce kontakt. Beauty Queen, ul. Przyjaźni 20 53-030 Wrocław, T: +48 533 666 433, E: salon@beautyqueen.com.pl