Pielęgnacja cery suchej

Pielęgnacja cery suchej

Cera sucha charakteryzuje się nadmiernym rogowaceniem, szorstkością w dotyku, ma skłonności do pęknięć i zmarszczek, nie ma połysku i jest matowa, zwykle bywa bardzo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Suchości skóry towarzyszy uczucie ściągnięcia, napięcia, niekiedy kłucia, co przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu i powoduje duży dyskomfort w życiu codziennym. Suchość skóry pojawia się, gdy zawartość wody w warstwie rogowej spada poniżej 10 %. Dzieje się to z powodu zachwiania równowagi pomiędzy nawadnianiem, a parowaniem wody z naskórka. Gdy uważasz  że Twoja skóra jest sucha, pomożemy Ci. Odwiedź nasz salon kosmetyczny (kosmetyczka Wrocław) i porozmawiajmy o Twojej cerze.

Czynniki osłabiające funkcję skóry

  • Środki chemiczne
  • Warunki klimatyczne
  • Promienie UV
  • Skłonności genetyczne
  • Niewłaściwa pielęgnacja skóry
  • Wiek

Pielęgnacja cery suchej

Pierwszym, a zarazem niezbędnym,etapem jest złuszczanie warstwy rogowej za pomocą peelingu enzymatycznego, kawitacji, mikrodermabrazji lub łagodnych kwasów owocowych. Po złuszczeniu martwych komórek możemy skutecznie nawilżyć skórę przy użyciu preparatów bogatych w składniki wiążące wodę. W gabinecie kosmetycznym możemy przeprowadzić szereg zabiegów mocno nawilżających, które zniwelują uczucie suchości skóry.

Beauty Queen – kosmetyczka Wrocław – zapraszamy do kontaktu!

Dokładamy wszelkich starań, aby pobyt w gabinecie kosmetycznym Beauty Queen był czasem przyjemności i relaksu, a każdy Klient wychodził od nas zadowolony z efektów naszej pracy. Zapraszamy do rezerwacji terminów w zakładce kontakt. Beauty Queen, ul. Przyjaźni 20 53-030 Wrocław, T: +48 533 666 433, E: salon@beautyqueen.com.pl