Kiedy odwiedzić salon kosmetyczny Wrocław? – 5 niepokojących sygnałów od naszej skóry

Kiedy odwiedzić salon kosmetyczny Wrocław? – 5 niepokojących sygnałów od naszej skóry

Rodzaje skóry różnią się i każdy z nas ma inny, ale jedno nas łączy – u większości osób najbardziej problematycznym obszarem skóry  jest obszar twarzy, czyli cera. Odpowiednia pielęgnacja musi być skrupulatnie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Warto uświadomić sobie, że nie istnieje jedna uniwersalna kuracja, dzięki której niedoskonałości każdej cery byłyby niwelowane, a skóra odzyskiwałaby pełny blask i odżywienie. W pierwszej kolejności należy trafnie rozpoznać problem, a dopiero później dobierać sposoby jego zwalczania. Kiedy należy odwiedzić gabinet kosmetyczny?

1. Skóra z bliznami i przebarwieniami

Blizny czy przebarwienia potrądzikowe lub powstałe w wyniku innych czynników, bezapelacyjnie nie dodają uroku naszej twarzy. Warto uporać się z tymi mankamentami szybko i skutecznie. Na szczęście istnieją sposoby dzięki którym cera odzyska optymalną kondycję. W celu niwelowania tego rodzaju niedoskonałości zaleca się przede wszystkim laseroterapię oraz peelingi chemiczne. Należy bezwzględnie przestrzegać się przed samodzielnym nakładaniem tego typu produktów! Tylko wykwalifikowany specjalista jest w stanie przeprowadzić zabieg z zachowaniem ostrożności a zarazem skuteczności.  Eksperymentując w domu możemy nabawić się przebarwień a nawet poparzeń.

2. Skóra zbyt sucha

Cera ze skłonnością do przesuszeń niestety starzeje się najszybciej. To na niej widać nie tylko zmęczenie, ale również liczne zmarszczki. Warto wziąć pod uwagę, że z cerą suchą borykają się nie tylko osoby dojrzałe, ten problem dotyka także osoby młode. Widoczne suche skórki oraz podkreślone zmarszczki sprawiają, że nawet najlepszy makijaż nie będzie prezentował się idealnie. Pomocną dłoń wyciąga gabinet kosmetyczny. To w nim wykonać można zabiegi, które skutecznie zredukują problem. Mezoterapia, która polega na iniekcji m.in. nawilżającego kwasu hialuronowego w głąb skóry, sonoforeza, która ultradźwiękami pobudza komórki skóry do naturalnej produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny czy inne rekomendowane zabiegi nawilżające, to tylko niektóre opcje zabiegów, które dedykowane są osobom, których skóra twarzy jest zbyt sucha. Wszystkie zabiegi należy wykonywać regularnie.

3. Skóra z rozszerzonymi porami

Rozszerzone pory to prawdziwa zmora wielu kobiet i mężczyzn. Skóra twarzy wygląda na zaniedbaną, nieświeżą, widoczne są na niej wyraźne mankamenty. To również skóra ze skłonnością do przetłuszczania i tworzenia się zaskórników. W tym przypadku gabinet kosmetyczny może być jedynym ratunkiem. Zaleca się przede wszystkim zabiegi z zakresu peelingów medycznych, peelingów mechanicznych oraz zabieg oczyszczania manualnego. Wszystkie wymienione zabiegi pozwolą na dogłębne oczyszczenie porów. Oczywiście w przypadku bardzo zanieczyszczonej skóry najlepsze rezultaty można osiągnąć decydując się na serię zabiegów.

4. Skóra zaczerwieniona

Zaczerwieniona skóra twarzy? Taki stan cery najczęściej jest efektem źle dobranej pielęgnacji – która zamiast pomagać – dodatkowo podrażnia wrażliwą skórę twarzy… Warto skorzystać z zabiegów kojących, nawilżających aby „wyciszyć” zaognioną cerę. Czasem wystarczy już sama konsultacja ze specjalistką. Okazuje się, że zaczerwienienia dotyczą nie tylko cery delikatnej, wrażliwej i podrażnionej. Występujący rumień to również problem osób borykających się z alergią albo tzw. pękającymi naczynkami. Gabinet kosmetyczny umożliwia wykonanie serii laseroterapii, która jest odpowiedzią na krępujący problem, czyli pękające naczynka. Dzięki laseroterapii wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry, działanie zabiegu nie jest więc wyłącznie powierzchowne.

5. Skóra zbyt tłusta i błyszcząca

Cera błyszcząca to w większości cera tłusta, ewentualnie mieszana. Jej problemem jest nadmierne wydzielanie łoju. Wiele posiadaczek tego typu skóry jest niezadowolonych. Błyszcząca się tzw. “strefa T” wygląda nieestetycznie, przez co makijaż nie trzyma się na twarzy długo.  Najlepsze zabiegi, dzięki którym skórze przywracana jest pełna harmonia oraz dogłębne oczyszczenie, to zabiegi oczyszczające pory – oczyszczanie manualne, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne. Pocieszeniem dla zmartwionych posiadaczek cery tłustej jest fakt, iż taki rodzaj skóry starzeje się najwolniej.

Beauty Queen – salon urody Wrocław – zapraszamy do kontaktu!

Dokładamy wszelkich starań, aby pobyt w gabinecie kosmetycznym Beauty Queen był czasem przyjemności i relaksu, a każdy Klient wychodził od nas zadowolony z efektów naszej pracy. Zapraszamy do rezerwacji terminów w zakładce kontakt. Beauty Queen, ul. Przyjaźni 20 53-030 Wrocław, T: +48 533 666 433, E: salon@beautyqueen.com.pl